Woocommerce Menu

Vyšportovaná DANA LINN BAILEY

0 Komentárov


Dana Linn Bailey je americký profesionálny kulturista pre IFBB. Dana je víťazkou titulu Olympia 2013 vo svojej triede.

  • výška 165 cm
  • váha 61 kg
  • rok narodenia 1980

úspechy
2011 Jr. USA – 1. miesto a celkovo (prvá ženská postava v histórii IFBB)
2012 Desert Muscle classic – 4 th miesto
2012 NY pro – 16 tis
2013 Tampa pro – 2. miesto
2013 Dallas Europa – 1. miesto
2013 Olympia – 1. miesto
2014 Olympia – 2. miesto


Povzbudzovanie rodičov
Dana sa narodila v Spojených štátoch 30. mája 1980. Jej rodičia ju povzbudili, aby sa zúčastňovala na pravidelných fyzických a športových aktivitách od útleho veku.

Toto zapojenie sa nakoniec začalo vo veku piatich rokov, kde bola umiestnená do plaveckého tímu. Krátko na to sa stala súčasťou futbalu, basketbalu a hokeja. Všetky tieto disciplíny pomohli založiť základy, ktoré neskôr vypestovali jej postavu.

Stala sa silným futbalovým hráčom v čase, keď sa dostala na univerzitu (West Chester) a následne bola prijatá do mužstva, aby hrala ako  obranca.

Tvárou v tvár nečinnosti kvôli nedostatku športovej integrácie, sa rozhodla začať chodiť do posilňovne so svojím priateľom v tej dobe (a stále aktuálne) Rob Bailey.

To viedlo k rozvoju vášne pre vzpieranie, po ktorom nasledovala láska k kulturistike. To viedlo k jej účasti na súťažiach v rokoch 2006 – 2010.

Konečným cieľom Dany bolo stať sa profíkom IFBB, aj keď v tomto ranom štádiu čelila niekoľkým prekážkam kvôli jej túžbe stať sa tak svalnatou ako je len možné.


V roku 2011 prišlo štastie a jej víťazstvo a prvé miesto v súťaži.

Toto víťazstvo posunulo Danu na jej veľmi vyhľadávanú IFBB Pro kartu a vstup do profesionálnych kulturistických súťaží. Napriek tomu, že na ceste vyhrala niekoľko ďalších titulov, jej obrovský prielom prišiel s víťazstvom v Olympii 2013.

V spojení s tým, že je veľmi úspešným súťažiacim športovcom, má tiež (s Robom Baileym) založenú vlastnú značku oblečenia.

Jej online tréningové videá sú považované za jednu z najobľúbenejších medzi fanúškami. Dana tiež uverejňuje pravidelné video blogy a tipy na školenia. Všetky tieto prvky ju vytvorili ako jednu z najväčších osobností fitness na svete.

Tréningový prístup volí Dana zvyčajne  štvorúrovňovú štruktúru na cvičenia v kombinácii s počtom opakovaní 10-12 na časť tela.

Je známe, že trénuje nohy až trikrát týždenne. Jej cvičenia (bez ohľadu na svalovú skupinu) sú často veľmi strategicky štruktúrované, aby sa zabezpečilo, že každá oblasť svalovej skupiny je primerane zacielená.

Jej najobľúbenejšou časťou tela je trénovať hornú časť tela, zvlášť delty a je známa pre vyčerpávajúce cvičenie pre túto časť tela.

„Pre mňa je rovnako dôležitá sila a estetika. Nechcem len vyzerať, že som silná, chcem byť silná. “


Čo sa môžeme naučiť od Dany Linn Bailey

Dana je inšpirujúca osoba, ktorej cieľom je udržať inšpiráciu a motiváciu mužov a žien, aby sa dostali do formy a boli zdraví a šťastní. Vedie globálne fitness impérium a bola prvou ženou v histórii, ktorá získala kartu IF Pro v grafe IFBB. To ukazuje jej neuveriteľnú motiváciu a sebadisciplínu.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *